Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Jak ominąć Łódź, Wschodnia Obwodnica Łodzi

Wojciech Kryczek11 maja 20162 komentarze

Dwa tygodnie temu jechałem do Warszawy przejeżdżając przez Łódź. Nie była to pierwsza podróż ósemką do Warszawy. Kto jechał od strony Wrocławia wie, że w pewnym momencie trasa ta (jako S8) kończy się pod Łodzią. Formalnie dalsza część S8 pojawia się kawałek na południe od Łodzi – w Piotrkowie Trybunalskim. Dziwne dla mnie. Nie wiem dlaczego ukształtowano właśnie taki przebieg tej drogi ekspresowej.

13184760_1025229037557291_1574709660_o

Co ma więc do wyboru kierowca, który chce się dostać do Warszawy a dojechał do Łodzi?

Oczywiście podróż przez samą Łódź. Duża aglomeracja, spory ruch no i oczywiście korki jak to w takim mieście. Wiele tirów i innych samochodów jadących przez miasto w stronę autostrady A2. Przejechanie Łodzi zajmuje więc trochę czasu. Do tego dochodzi przejazd przez kilka skrzyżowań o nie najlepszym stanie nawierzchni. W pewnym momencie można już mieć dość jazdy. 🙁

Czy są jakieś inne możliwości, aby ominąć Łódź ???

A są, czy lepsze tego nie wiem. Każdy powinien ocenić sam.

13224148_1025229014223960_348080205_o

Z ósemki można np. zjechać na Łask pokonując trasę w kierunku gierkówki. Podróż odbywa się małymi drogami jednopasmowymi przez małe miejscowości. Jedziemy jednak w kierunku innym niż Warszawa, wyjeżdżamy niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego i mamy gierkówkę.

Jest możliwość jazdy przez Zgierz. Jechałem i trafiłem akurat na roboty drogowe, ruch wahadłowy i oczywiście korek. 🙁 Czasu nie oszczędziłem a jazda zajęła chyba tyle samo co przez Łódź a może i dłużej. Doszło też przecież czekanie w kolejce na wjazd na płatny odcinek autostrady.

Ktoś z rodziny polecił mi też inną trasę. Zjazd z ósemki w okolicach Sieradza w kierunku miejscowości ??? (niestety nie pamiętam już nazwy – możliwe że chodziło o Poddębice) i wjazd na autostradę A2. Co prawda jedzie się już cały czas autostradą do samej Warszawy (częściowo płatnym odcinkiem), jednak od Sieradza trzeba ominąć małe miejscowości drogą jednopasmową, którą nie zawsze da się szybko pokonać. Trasa nie przekonała mnie – nie zyskałem na czasie.

Rozwiązanie problemu ominięcia Łodzi wydaje się bliskie, gdyż ma być oddana do użytku tzw. „Wschodnia Obwodnica Łodzi”. Pozwoli ona ominąć Łódź i przyspieszy podróż. Od wielu tygodni staram się znaleźć w mediach informacje kiedy będzie możliwy przejazd. Według podawanych informacji, oddanie do użytku tej obwodnicy przewidywane jest na przełom lipca i sierpnia, początek sierpnia a nawet mowa jest o okresie przedwakacyjnym. Czy rozwiąże to problem i będzie można szybko ominąć Łódź?  To się okaże. Fragment trasy A1 Tuszyn-Stryków ma być w przyszłości płatny a to oznacza możliwość postoju w korku z powodu oczekiwania na przejazd przez bramki przy dużym natężeniu ruchu.

***

Innych tras pozwalających ominąć Łódź nie wypróbowałem.  Jeśli znasz znasz trasę godną polecenia podziel się swoimi spostrzeżeniami poniżej. 🙂

13224282_1025229377557257_268875752_o

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 comments… read them below or add one }

  Tomasz 12 maja, 2016 o 09:39

  Ja jechałem kiedyś S8 z Warszawy do Wrocławia zaraz po jej otwarciu. Chyba na drugi dzień. Co prawda GPS pokazał mi trasę przez Łódź, gdzie podczas godzin porannych był bardzo duży ruch. Ale na S8 byłem sam niemalże! Gnałem ile mi silnik pozwolił. Nadrobiłem stracony w Łodzi czas.

  Tomek

  Odpowiedz

  Wojciech Kryczek 15 maja, 2016 o 13:18

  Dzisiaj na S8 i tak jest mniejszy ruch niż na A2. Warto skorzystać z nawigacji w telefonie bo pokazuje natężenie ruchu, najbardziej aktualne.

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: