Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

O mnie

Witam Cię bardzo na stronie mojego bloga Umowaorobotybudowlane.pl.

Często możesz usłyszeć lub przeczytać o nierzetelnych kontrahentach czy też o problemach przedsiębiorców z branży budowlanej. Sami przedsiębiorcy lub inwestorzy niebędący przedsiębiorcami nie mają najczęściej czasu i wiedzy, aby ustrzec się przed niebezpieczeństwami. Nie zdają sobie sprawy jak czasami niewiele potrzeba, żeby uniknąć błędów. Ten blog przybliży Ci problematykę prawną branży budowlanej. Choć nie tylko!!! Wiele wpisów ma charakter bardziej ogólny i odnosi się nie tylko do robót budowlanych. 😊

Jestem autorem artykułów, które możesz czytać na blogu i które możesz komentować. Zdecydowałem się uruchomić ten portal (blog), gdyż od początku fascynował mnie internet i możliwości jakie stwarza. Zastanawiałem się, jak  połączyć działalność kancelarii z internetem. Dłuuuuugo szukałem jakiegoś rozwiązania. I znalazłem – BLOG. Musisz wiedzieć, że blog, który odwiedzasz zrodził się z pasji!!! 🙂 

Kancelarię Radcy Prawnego prowadzę od 2011r. A samego bloga prawniczego Umowaorobotybudowlane.pl, prowadzę od 2013r.

Moja działalność to nie tylko prowadzenie kancelarii i bloga. Zostałem także zauważony przez media.

W sierpniu 2013r. Wyborcza.biz opublikowała mój artykuł „Nieodebrana budowa? Masz szanse na wynagrodzenie” . Poza nim, Wyborcza.biz umieściła na swoim portalu także inne moje artykuły. I tak, w 2014r. był to komentarz w artykule „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad„. W 2015r. były to artykuły Długie oczekiwanie na ustawę o rozstrzyganiu sporów konsumenckich” i „Opłata legalizacyjna po nowemu. Czy będą nowe obowiązki dla urzędów skarbowych?

W marcu 2014r. byłem gościem w audycji radiowej dziennikarza i publicysty Marka Zająca w Radio Plus w programie Środek Tygodnia. Oprócz mnie było jeszcze zaproszonych dwóch innych rozmówców. W charakterze ekspertów omawialiśmy problemy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Odpowiadaliśmy także  na pytania słuchaczy. Były one związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Nagrania z audycji możesz posłuchać TUTAJ.

Kwiecień 2014r. to również wystąpienie w Radio Plus. Udzieliłem wtedy krótkiego komentarza, który dotyczył dochodzenia przez pracowników niewypłacanego w terminie wynagrodzenia

Dzisiaj mogę powiedzieć lubię to, co robię i sprawia mi to satysfakcję!

Ciągle zdobywam wiedzę i doświadczenie w takich gałęziach prawa jak prawo cywilne, prawo budowlane oraz prawo gospodarcze. Umożliwia mi to pomoc i wsparcie nie tylko dla inwestorów, wykonawców i podwykonawców, ale także dla innych przedsiębiorców. Moja Kancelaria istnieje, aby wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom.

Jeśli nie dzisiaj to z pewnością jutro zaczniesz budować np. dom i staniesz się inwestorem. Zatem prowadzę tego bloga abyś znalazł odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz zgłębił swoją wiedzę.

W czasie wolnym chętnie chodzę do kina, czytam lub słucham ulubionej muzyki.

Pozdrawiam

Wojtek Kryczek