Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

O pozasądowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich w Wyborcza.biz

Wojciech Kryczek01 kwietnia 2015Komentarze (0)

Dzisiaj na portalu Wyborcza.biz ukazał się kolejny artykuł mojego autorstwa:

Długie oczekiwanie na ustawę o rozstrzyganiu sporów konsumenckich

W artykule poruszyłem zagadnienia dotyczące prac nad ustawą o pozasądowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich. Nowa ustawa ma na celu wdrożenie dyrektywy nr 2013/11/UE (dyrektywa w sprawie ADR w sporach konsumenckich). Wskazałem także na konsekwencje jakie mogą wynikać z nieuchwalenia w terminie nowych przepisów. Powołałem przykład ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta, która została uchwalona już po terminie jaki został zakreślony w dyrektywie nr 2011/83/UE.

W swoim blogu wielokrotnie poruszałem tematykę umowy o roboty budowlane oraz konsumentów, np. niedozwolonych postanowień umownych w umowie o roboty budowlane.

Wcześniej w Wyborcza.biz ukazał się mój artykuł „Nieodebrana budowa? Masz szansę na wynagrodzenie” oraz komentarz w artykule „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad

Zapraszam do lektury. 🙂

 focus-metal-road-1400

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: