Slider

Kilka słów o projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej

Na portalu internetowym Wyborcza.biz ukazał się artykuł Artura Kiełbasińskiego „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad.”

Artykuł nawiązuje do projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej. Umieszczony w nim został mój krótki komentarz dotyczący proponowanych rozwiązań ustawowych.

W komentarzu wskazałem na wady rozwiązania polegającego na wyłączeniu z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej określonej kategorii spraw. Wedle projektowanych rozwiązań, nieodpłatna pomoc prawna nie przysługiwałaby w sprawach dotyczących prawa podatkowego, celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem jej rozpoczynania.

Ograniczenie takie nie znajduje uzasadnienia w realiach społecznych, w których również osoby ubogie borykają się z problemami prawnymi np. z zakresu prawa podatkowego, czy prowadzenia działalności gospodarczej, na której podjęcie zdecydowało się wiele osób mających problem z zatrudnieniem w ostatnich latach.

Mój komentarz znajdziesz w treści artykułu „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad.” 🙂

antique-bible-blur-213

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: