Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Kilka słów o projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej

Wojciech Kryczek16 grudnia 2014Komentarze (1)

Na portalu internetowym Wyborcza.biz ukazał się artykuł Artura Kiełbasińskiego „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad.”

Artykuł nawiązuje do projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej. Umieszczony w nim został mój krótki komentarz dotyczący proponowanych rozwiązań ustawowych.

W komentarzu wskazałem na wady rozwiązania polegającego na wyłączeniu z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej określonej kategorii spraw. Wedle projektowanych rozwiązań, nieodpłatna pomoc prawna nie przysługiwałaby w sprawach dotyczących prawa podatkowego, celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem jej rozpoczynania.

Ograniczenie takie nie znajduje uzasadnienia w realiach społecznych, w których również osoby ubogie borykają się z problemami prawnymi np. z zakresu prawa podatkowego, czy prowadzenia działalności gospodarczej, na której podjęcie zdecydowało się wiele osób mających problem z zatrudnieniem w ostatnich latach.

Mój komentarz znajdziesz w treści artykułu „Pomoc prawna za darmo. Ustawa niewolna od wad.” 🙂

antique-bible-blur-213

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 trackback }

  Previous post:

  Next post: