Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Umowa dostawy – wzór

Wojciech Kryczek29 grudnia 20144 komentarze

Przed Świętami Bożego Narodzenia umieszczony został do pobrania z bloga, nowy dokument umowa dostawy – wzór. Został on umieszczony z lewej strony bloga. Możesz go pobrać klikając na eBooka:

Wzór umowy dostawy

 

Po wzorze umowy o roboty budowlane, oraz wzorze protokołu odbioru, wzór umowy dostawy jest kolejnym eBookiem, którego możesz pobrać z mojego bloga.

Jeśli zajmujesz się dostawą materiałów budowlanych, wzór ten będzie dla Ciebie przydatny. 🙂

A może będziesz potrzebował umowy dostawy dla swojego kontrahenta! 🙂 Także będziesz mógł skorzystać.

bulldozer-410120

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Artur 4 stycznia, 2015 o 17:39

  Fajnie że o tym napisano.Ciekawiło mnie czy w ogóle ktoś jeszcze zawiera klasyczne umowy dostawy. Przez wiele lat pracy w wydziale gospodarczym nie widziałem ani jednej. Może po prostu nie ma sporów na tym tle albo ludziom się tylko wydaje że takie umowy zawierają. Warto też dodać że są propozycje aby w nowym kodeksie w ogóle z tego typu umowy zrezygnować.

  Odpowiedz

  Wojciech Kryczek 5 stycznia, 2015 o 14:53

  Zauważyłem, że większość umów na dostarczenie czegokolwiek nazywa się umowami dostawy. Od strony prawnej aby można było mówić o umowie dostawy, dostawca powinien być jednocześnie wytwórcą rzeczy. Najważniejsza jest oczywiście treść, która przesądza z jaką umową mamy do czynienia. O ile ktoś posiada np. własny kamieniołom i zajmuję się wytwarzaniem kruszywa to z pewnością będzie dostawcą zawierającym klasyczną umowę dostawy.

  Częściej jednak ludzie myślą, że faktycznie zawierają umowę dostawy tak ją nazywając.
  Pozdrawiam 🙂
  Wojtek

  Odpowiedz

  Artur 5 stycznia, 2015 o 22:08

  Takie same mam doświadczenia. Umowa chyba zniknie z kodeksu, jako umowa stypizowana bo prawie nie występuje w praktyce. Co nie oznacza że przestanie istnieć. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Wojciech Kryczek 13 stycznia, 2015 o 11:56

  Prawo jak to zwykle bywa, nie nadąża za rzeczywistością. Nie jest to zresztą pierwszy taki przypadek.
  Pozdrawiam
  Wojtek

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: