Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Własność intelektualna na blogach prawniczych

Wojciech Kryczek15 listopada 20172 komentarze

Ponad trzy lata temu poruszałem tematykę przeniesienia majątkowych praw autorskich do projektu. Musisz wiedzieć, że np. autorowi projektu przysługują osobiste oraz majątkowe prawa autorskie do projektu, który stworzył. Wykorzystywanie w budownictwie projektów oznacza więc wkroczenie w sferę własności intelektualnej twórcy projektu. Z tego powodu umowy o roboty budowlane powinny zawierać uregulowania odnoszące się do praw autorskich. Wykonawca np. otrzymuje od inwestora projekt budowlany lub jest odpowiedzialny za jego wykonanie.

Dzisiaj nie będę jednak rozpisywał się w tematyce praw autorskich. Chcę Ci za to polecić dwa blogi związane z prawem autorskim. Chodzi o:

Prawo autorskie

Prawo autorskie a nowe technologie 

Dlaczego akurat te pomyślisz?

W jednym z komentarzy do wpisu o którym wspomniałem na wstępie, umieściłem linki do tych blogów polecając je czytelnikom. Przeglądając statystyki odwiedzin mojego bloga zauważyłem, że dzięki linkom czytelnicy odwiedzają te blogi. Jest więc zainteresowanie Was czytelników – pomyślałem. Polecam Ci opublikowane tam wpisy. Możesz tam znaleźć wiele pożytecznych informacji dotyczących tematyki praw autorskich. Blogi te są związane z działalnością grupy WEB.LEX, która skupia autorów fantastycznych blogów prawniczych. 🙂

Własność intelektualna to nie tylko prawo autorskie, ale i własność przemysłowa. Czasami zdarza się, że w niektórych umowach, które trafiają w moje ręce znajdują się zapisy odnoszące się np. do znaków towarowych (w swojej pracy radcy prawnego zajmuję się nie tylko problematyką umów o roboty budowlane). Wspominając o znakach towarowych chciałbym Ci polecić blog Prawna ochrona znaków towarowych, którego autorem jest rzecznik patentowy Mikołaj Lech. Chętnie odwiedzam stronę tego bloga. Artykuły poruszają ciekawą tematykę, kapitalnie zresztą opisaną. Ale nie tylko opisaną. W związku z obchodzonym niedawno Świętem Niepodległości koniecznie obejrzyj ten film:

Dlaczego nie da się zastrzec symboli patriotycznych w Urzędzie Patentowym?

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 comments… read them below or add one }

  Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog 15 listopada, 2017 o 18:40

  Panie Wojciechu serdecznie dziękuję za polecenie mojego bloga. Jest mi niezmiernie miło czytać takie rzeczy. Wiadomo wiele osób blog czyta, ale mało kto jakoś aktywnie daje o tym znać autorowi.
  Przy tej okazji skojarzyłem, że przecież niedawno napisałem artykuł z Pana branży tj. Czy rysunek i dokumentacja techniczna jest chroniona prawem autorskim ( https://goo.gl/tRfU67 ). Być może miałby Pan coś ciekawego do dodania w ramach komentarza pod artykułem.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Wojciech Kryczek 15 listopada, 2017 o 21:32

  Bardzo proszę. Pański blog a właściwie blogi bronią się same. Zawsze przyjemnie się czyta. 🙂 Na pewno przeczytam ten artykuł dotyczący rysunku i dokumentacji technicznej. Myślę, że będę miał coś do dodania, ale to już po przeczytaniu.
  Pozdrawiam 🙂
  Wojtek

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: