Slider

Własność intelektualna na blogach prawniczych

Ponad trzy lata temu poruszałem tematykę przeniesienia majątkowych praw autorskich do projektu. Musisz wiedzieć, że np. autorowi projektu przysługują osobiste oraz majątkowe prawa autorskie do projektu, który stworzył. Wykorzystywanie w budownictwie projektów oznacza więc wkroczenie w sferę własności intelektualnej twórcy projektu. Z tego powodu umowy o roboty budowlane powinny zawierać uregulowania odnoszące się do praw autorskich. Wykonawca np. otrzymuje od inwestora projekt budowlany lub jest odpowiedzialny za jego wykonanie.

Dzisiaj nie będę jednak rozpisywał się w tematyce praw autorskich. Chcę Ci za to polecić dwa blogi związane z prawem autorskim. Chodzi o:

Prawo autorskie

Prawo autorskie a nowe technologie 

Dlaczego akurat te pomyślisz?

W jednym z komentarzy do wpisu o którym wspomniałem na wstępie, umieściłem linki do tych blogów polecając je czytelnikom. Przeglądając statystyki odwiedzin mojego bloga zauważyłem, że dzięki linkom czytelnicy odwiedzają te blogi. Jest więc zainteresowanie Was czytelników – pomyślałem. Polecam Ci opublikowane tam wpisy. Możesz tam znaleźć wiele pożytecznych informacji dotyczących tematyki praw autorskich. Blogi te są związane z działalnością grupy WEB.LEX, która skupia autorów fantastycznych blogów prawniczych. 🙂

Własność intelektualna to nie tylko prawo autorskie, ale i własność przemysłowa. Czasami zdarza się, że w niektórych umowach, które trafiają w moje ręce znajdują się zapisy odnoszące się np. do znaków towarowych (w swojej pracy radcy prawnego zajmuję się nie tylko problematyką umów o roboty budowlane). Wspominając o znakach towarowych chciałbym Ci polecić blog Prawna ochrona znaków towarowych, którego autorem jest rzecznik patentowy Mikołaj Lech. Chętnie odwiedzam stronę tego bloga. Artykuły poruszają ciekawą tematykę, kapitalnie zresztą opisaną. Ale nie tylko opisaną. W związku z obchodzonym niedawno Świętem Niepodległości koniecznie obejrzyj ten film:

Dlaczego nie da się zastrzec symboli patriotycznych w Urzędzie Patentowym?

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Lech | Znaki Towarowe Blog Listopad 15, 2017 o 18:40

Panie Wojciechu serdecznie dziękuję za polecenie mojego bloga. Jest mi niezmiernie miło czytać takie rzeczy. Wiadomo wiele osób blog czyta, ale mało kto jakoś aktywnie daje o tym znać autorowi.
Przy tej okazji skojarzyłem, że przecież niedawno napisałem artykuł z Pana branży tj. Czy rysunek i dokumentacja techniczna jest chroniona prawem autorskim ( https://goo.gl/tRfU67 ). Być może miałby Pan coś ciekawego do dodania w ramach komentarza pod artykułem.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Listopad 15, 2017 o 21:32

Bardzo proszę. Pański blog a właściwie blogi bronią się same. Zawsze przyjemnie się czyta. 🙂 Na pewno przeczytam ten artykuł dotyczący rysunku i dokumentacji technicznej. Myślę, że będę miał coś do dodania, ale to już po przeczytaniu.
Pozdrawiam 🙂
Wojtek

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: