Slider

Projekt domu

Pewne małżeństwo planowało budowę domu, choć nie został jeszcze wybrany nawet projekt domu. Poszukiwało odpowiedniego miejsca na budowę. Oboje mieli już upatrzonych kilka miejsc. Trzeba było się już tylko zdecydować. Nie mieli też właściwie pomysłu jak ma wyglądać ich przyszły dom. Nigdy wcześniej nic nie wybudowali. Oboje wychowywali się w “domach z płyty”.

Pewnego dnia mąż przeglądając gazety w sklepie natrafił na kolorowy magazyn z projektami domów. Zaczął przeglądać zawartość i po kilku stronach zobaczył zdjęcie a właściwie wizualizację domu. Poczuł przypływ pozytywnej energii. Wiedział już, że tego szukał. Postanowił zabrać magazyn do domu, był pewien, że żonie także ten projekt się spodoba. Pierwsze co zrobił powrocie do domu to wykrzyknął do żony Edyty, że ma niespodziankę.  Usłyszał Edytę, która wesoło zapytała, co to za niespodzianka.

Robert położył na stole przed swoją żoną magazyn z projektami domów. Otwarty na stronie, na której zobaczył dom swoich marzeń. Edyta popatrzyła, obejrzała zdjęcia, ale nie było widać entuzjazmu z jej strony. Edyta powiedziała, że dom nie ma tarasu, według niej był nieciekawy. Nie przekonały Edyty także duże okna, choć podobały jej się okna takie aż do samej ziemi. Robert pojął, że wygląd domu nie przypadł jej raczej do gustu.

Żona Roberta wstała z krzesła i poszła do drugiego pokoju. Za chwilę wróciła niosąc coś ze sobą. Po czym położyła na stole magazyn z projektami domów. Powiedziała mężowi, że kupiła gazetę kilka dni temu. Pokazała mu projekt, który jej się spodobał. Okazało się, że oboje mają całkiem inne wyobrażenie, jak powinien wyglądać ich dom. Zaczęła się wymiana uwag co do propozycji każdego z małżonków. W końcu doszli do wniosku, że nie muszą korzystać z tych projektów z magazynów.

🙂

Rozmawiałam ostatnio z Bożeną, no wiesz, z żoną Bartka. Wspomniała, że w internecie jest sporo ciekawych projektów domów, można nawet kupić.

– Dom eeeeeeeee, projekt z interneeeeetu??? – odpowiedział Robert.

– Bożena mówiła, że oni właśnie kupili projekt domu w internecie. Dom już wybudowali, widziałeś, jak zabieraliśmy ich samochodem do kina, podobała ci się elewacja. Są zadowoleni. Są strony internetowe, gdzie można kupić projekt, masz zresztą możliwość porównania wielu projektów. Projekty najczęściej zawierają wiele wariantów oraz wskazują koszty budowy. Często możesz również zobaczyć rzut 3D, tego nie da ci gazeta.  Projekty z internetu przewidują też bonusy przy zakupie, jak np. projekty ogrodzeń. 🙂

– Tak faktycznie dom wygląda okazale.

– Bartek jest inżynierem, wiedział co robi.

– Czy ja wiem? – odpowiedział Robert.

– Chodź, włączymy komputer. Razem na pewno znajdziemy jakiś projekt. Za miesiąc Gwiazdka i Boże Narodzenie. Moglibyśmy już teraz zrobić sobie prezent pod choinkę. PROJEKT NASZEGO NOWEGO DOMU! POMYŚL. 🙂

Robert poczuł przypływ pozytywnej energii. Ten sam, którego doświadczył ostatnio w sklepie, kiedy przeglądał projekty domów. Dzisiaj postanowił, że projektu poszuka w internecie, zdecydowany był już nawet na zakup, jeśli znajdą coś ciekawego. Projekt domu!!!

Projekt domu

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Waldek Lipiec 9, 2018 o 18:13

Wydawało mi się kiedyś, że ludzie dzisiaj w większości kupują gotowe projekty domów. W internecie jest tego bardzo dużo. Moi znajomi kupili gotowy projekt domu. Ale z tego co pamiętam to chyba go jeszcze dostosowywali na swoje potrzeby. Może sam kiedyś kupię gotowca…
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Lipiec 9, 2018 o 21:32

Dobry wieczór,
Warto sprawdzić ofertę sprzedawców gotowych projektów, czy oferują możliwość adaptacji projektu. Może to pomóc. O ile gotowy projekt może nie komuś nie podobać to po dokonaniu kilku poprawek może być akurat.
Pozdrowienia 🙂

Odpowiedz

Ania Lipiec 17, 2018 o 11:03

Baza gotowców jest mega duża. Gdy wybieraliśmy projekt domu spędziłam nad nimi godziny, ba, dni. Niektóre firmy faktycznie oferują możliwość adaptacji projektu, ale jeśli nie, wówczas należy udać się do projektanta. Ci jednak, na gotowcach nie są skorzy do pracy. Efekt jest taki, że za przeróbki płaci się tyle, co za nowy projekt. Warto zatem faktycznie brac pod uwagę taki, w którym przewidziana jest adaptacja.

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Lipiec 17, 2018 o 13:09

Cenna uwaga. Na pewno warto zwrócić uwagę, czy dane biuro projektowe oferuje możliwość adaptacji gotowego projektu do preferencji przyszłego właściciela domu. Opisy ofert sprzedawców gotowych projektów powinny zawierać informacje o możliwościach przeróbek-adaptacji. Widzę, że czytelniczka bloga też szukała natchnienia przy gotowcach. Pozdrowienia 🙂
Wojtek

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: