Slider

East Indiaman

W związku z trwającym urlopem, dzisiaj będzie mała odskocznia.

Wczoraj miałem okazję zwiedzić Muzeum Żeglugi (Het Scheepvaartmuseum) w Amsterdamie. Największą atrakcją muzeum jest chyba replika okrętu East Indiaman “Amsterdam.” Od XVII w. takich okrętów używano do podróży na Daleki Wschód.

DSC_0242DSC_0246

Odbywanie dalekich rejsów umożliwiała konstrukcja okrętu. Zwłaszcza duża ładownia. Okręt był uzbrojony.

W samym muzeum można zobaczyć obrazy związane z tematyką marynistyczną, modele okrętów. Zgromadzono przyrządy służące dawniej do nawigacji.

Jest też wystawa poświęcona wielorybnictwu.

Warto odwiedzić !!!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: