Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Czy materiały budowlane są już bezpieczne, czy idąc do sklepu lub hurtowni będziesz miał pewność, że kupujesz towar wysokiej jakości

Wojciech Kryczek08 lipca 2013Komentarze (0)

Nie raz pewnie słyszałeś o zalewających nas towarach niskiej jakości i niewysokich cenach. Czy warto jednak sięgać po to co ma najniższą jakość?

ZWŁASZCZA GDY BUDUJESZ DOM.

I CHCESZ CZUĆ SIĘ PEWNIE I BEZPIECZNIE.

Ale co ma to wszystko wspólnego z blogiem, którego właśnie czytasz. Właśnie ma.

Z początkiem lipca 2013 weszły w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Rozporządzenie to jako akt prawa wspólnotowego obowiązuje i jest stosowane BEZPOŚREDNIO w naszym polskim prawie.

Konsekwencją wejścia w życie tych przepisów jest obowiązek wystawiania przez producenta deklaracji dotyczącej właściwości użytkowych oraz stosowania oznakowania wyrobów „CE”. Obowiązki obejmą także importerów.

Jak myślisz, czy nowa regulacja sprawi, że materiały budowlane będą bardziej bezpieczne?

Czy po kupnie i założeniu wężyka doprowadzającego wodę będziesz mógł spokojnie pojechać na urlop, bez obawy, że woda nie zaleje mieszkania ?

Ciekawy artykuł na temat nowych regulacji przeczytasz tutaj.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: