Slider

Czy materiały budowlane są już bezpieczne, czy idąc do sklepu lub hurtowni będziesz miał pewność, że kupujesz towar wysokiej jakości

Nie raz pewnie słyszałeś o zalewających nas towarach niskiej jakości i niewysokich cenach. Czy warto jednak sięgać po to co ma najniższą jakość?

ZWŁASZCZA GDY BUDUJESZ DOM.

I CHCESZ CZUĆ SIĘ PEWNIE I BEZPIECZNIE.

Ale co ma to wszystko wspólnego z blogiem, którego właśnie czytasz. Właśnie ma.

Z początkiem lipca 2013 weszły w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Rozporządzenie to jako akt prawa wspólnotowego obowiązuje i jest stosowane BEZPOŚREDNIO w naszym polskim prawie.

Konsekwencją wejścia w życie tych przepisów jest obowiązek wystawiania przez producenta deklaracji dotyczącej właściwości użytkowych oraz stosowania oznakowania wyrobów „CE”. Obowiązki obejmą także importerów.

Jak myślisz, czy nowa regulacja sprawi, że materiały budowlane będą bardziej bezpieczne?

Czy po kupnie i założeniu wężyka doprowadzającego wodę będziesz mógł spokojnie pojechać na urlop, bez obawy, że woda nie zaleje mieszkania ?

Ciekawy artykuł na temat nowych regulacji przeczytasz tutaj.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: