Dzisiaj chciałem się podzielić z Tobą pewną historią dotyczącą umowy o roboty budowlane we wpisie „Elementy umowy o roboty budowlane. Umowy, która była początkowo dostępna w formie Ebooka, a teraz udostępniam ją TUTAJ.
Właściwie to chodzi o to jak powstała ta umowa i co zmieniła w mojej działalności i w prowadzeniu bloga.
Wszystko rozpoczęło się w 2013r. niedługo po powstaniu tego bloga. Po rozmowach i konsultacjach z Rafałem Chmielewskim z web.lex, rozpocząłem opracowywanie wzoru umowy o roboty budowlane. Musiałem wtedy określić jakie elementy umowy o roboty budowlane powinienem umieścić we wzorze.
Po kliku dniach udało się. 😊 Przygotowałem opracowanie w formie ebooka, które odwiedzający mogli pobierać bezpośrednio ze strony bloga. Wzór umowy o roboty budowlane był chętnie pobierany przez odwiedzających. Po około roku obecności w blogu, było ponad 20 000 pobrań.
Jakie elementy umowy o roboty budowlane powinna zawierać taka umowa
W międzyczasie odbierałem wiele maili i telefonów z pytaniami o treść umowy o roboty budowlane, o opinie i porady. Niepozorny wydaje się ebook, wiele wywrócił w moim życiu zawodowym.
Czytelnicy bloga prosili m.in. o opiniowanie umów o roboty budowlane, które mieli zawrzeć, albo już podpisali. Umowa o roboty budowlane stała się specjalnością mojej kancelarii 😊
W tym czasie miałem już koncepcję na to, jakie główne elementy umowy o roboty budowlane powinien zawierać taki dokument.
W maju tego roku przyszedł mi do głowy pewien pomysł
Stwierdziłem, że napiszę poradnik w formie ebooka. Poradnik o tym jak skonstruować umowę. Stwierdziłem, że wiele grup zapisów umowy o roboty budowlane można wykorzystać przy konstruowaniu innych umów.
Tak powstał ebook:
Umowa. Poradnik jak napisać dobrą umowę.
Opisałem w nim proces tworzenia umowy – główne etapy. W ebooku przedstawiłem plan napisania umowy. Plan wskazujący, jak powinnaś/powinieneś pogrupować zapisy regulujące poszczególne kwestie. Plan napisania umowy przedstawiłem właśnie na przykładzie umowy o roboty budowlane.
Poradnik ten będzie dla Ciebie pomocny, gdy będziesz np. chciała/chciał sam przygotować tekst jakiejkolwiek umowy lub przeredagować umowę już posiadaną.
Strona z której możesz pobrać poradnik jest dostępna po kliknięciu na obrazek poniżej:
lub klikając TUTAJ
Wojciech Kryczek
radca prawny
Zdjęcie: Andrea Piacquadio
***
Pięcioletnia kontrola okresowa stanu technicznego budynku (art. 62 ust.1, pkt 2 Prawa budowlanego – PB) – tzn.? Z pamiętnika rzeczoznawcy, ciąg dalszy
Już dwukrotnie miałeś możliwość czytać w moim blogu wpisy rzeczoznawczy Bartosza Chyczewskiego. Jeden dotyczył braku projektu – Brak umowy, brak projektu – z pamiętnika rzeczoznawcy, a drugi był o inspektorach – O różnicach pomiędzy inspektorem, a inspektorem. Z pamiętnika rzeczoznawcy, ciąg dalszy.
Dziś będzie o przeglądach stanu technicznego [Czytaj dalej…]
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }