Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Elementy umowy o roboty budowlane

Wojciech Kryczek22 października 2020Komentarze (0)

 

Dzisiaj chciałem się podzielić z Tobą pewną historią dotyczącą umowy o roboty budowlane we wpisie „Elementy umowy o roboty budowlane. Umowy, która była początkowo dostępna w formie Ebooka, a teraz udostępniam ją TUTAJ.

Właściwie to chodzi o to jak powstała ta umowa i co zmieniła w mojej działalności i w prowadzeniu bloga.

Wszystko rozpoczęło się w 2013r. niedługo po powstaniu tego bloga. Po rozmowach i konsultacjach z Rafałem Chmielewskim z web.lex, rozpocząłem opracowywanie wzoru umowy o roboty budowlane. Musiałem wtedy określić jakie elementy umowy o roboty budowlane powinienem umieścić we wzorze.

Po kliku dniach udało się. 😊 Przygotowałem opracowanie w formie ebooka, które odwiedzający mogli pobierać bezpośrednio ze strony bloga. Wzór umowy o roboty budowlane był chętnie pobierany przez odwiedzających. Po około roku obecności w blogu, było ponad 20 000 pobrań.

Elementy umowy o roboty budowlane

Jakie elementy umowy o roboty budowlane powinna zawierać taka umowa

W międzyczasie odbierałem wiele maili i telefonów z pytaniami o treść umowy o roboty budowlane, o opinie i porady. Niepozorny wydaje się ebook, wiele wywrócił w moim życiu zawodowym.

Czytelnicy bloga prosili m.in. o opiniowanie umów o roboty budowlane, które mieli zawrzeć, albo już podpisali. Umowa o roboty budowlane stała się specjalnością mojej kancelarii 😊

W tym czasie miałem już koncepcję na to, jakie główne elementy umowy o roboty budowlane powinien zawierać taki dokument.

W maju tego roku przyszedł mi do głowy pewien pomysł

Stwierdziłem, że napiszę poradnik w formie ebooka. Poradnik o tym jak skonstruować umowę. Stwierdziłem, że wiele grup zapisów umowy o roboty budowlane można wykorzystać przy konstruowaniu innych umów.

Tak powstał ebook:

Umowa. Poradnik jak napisać dobrą umowę.

Opisałem w nim proces tworzenia umowy – główne etapy. W ebooku przedstawiłem plan napisania umowy. Plan wskazujący, jak powinnaś/powinieneś pogrupować zapisy regulujące poszczególne kwestie. Plan napisania umowy przedstawiłem właśnie na przykładzie umowy o roboty budowlane.

Poradnik ten będzie dla Ciebie pomocny, gdy będziesz np. chciała/chciał sam przygotować tekst jakiejkolwiek umowy lub przeredagować umowę już posiadaną.

Strona z której możesz pobrać poradnik jest dostępna po kliknięciu na obrazek poniżej:

Elementy umowy o roboty budowlane

lub klikając TUTAJ

Wojciech Kryczek
radca prawny

Zdjęcie: Andrea Piacquadio

***

Pięcioletnia kontrola okresowa stanu technicznego budynku (art. 62 ust.1, pkt 2 Prawa budowlanego – PB) – tzn.? Z pamiętnika rzeczoznawcy, ciąg dalszy

Już dwukrotnie miałeś możliwość czytać w moim blogu wpisy rzeczoznawczy Bartosza Chyczewskiego. Jeden dotyczył braku projektu  – Brak umowy, brak projektu – z pamiętnika rzeczoznawcy, a drugi był o inspektorach – O różnicach pomiędzy inspektorem, a inspektorem. Z pamiętnika rzeczoznawcy, ciąg dalszy.

Dziś będzie o przeglądach stanu technicznego [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: