Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Elementy umowy o roboty budowlane

Wojciech Kryczek22 października 2020Komentarze (0)

***

Dzisiaj chciałem się podzielić z Tobą pewną historią dotyczącą umowy o roboty budowlane we wpisie “Elementy umowy o roboty budowlane. Umowy, która była początkowo dostępna w formie Ebooka, a teraz udostępniam ją TUTAJ.

Właściwie to chodzi o to jak powstała ta umowa i co zmieniła w mojej działalności i w prowadzeniu bloga.

Wszystko rozpoczęło się w 2013r. niedługo po powstaniu tego bloga. Po rozmowach i konsultacjach z Rafałem Chmielewskim z web.lex, rozpocząłem opracowywanie wzoru umowy o roboty budowlane. Musiałem wtedy określić jakie elementy umowy o roboty budowlane powinienem umieścić we wzorze.

Po kliku dniach udało się. 😊 Przygotowałem opracowanie w formie ebooka, które odwiedzający mogli pobierać bezpośrednio ze strony bloga. Wzór umowy o roboty budowlane był chętnie pobierany przez odwiedzających. Po około roku obecności w blogu, było ponad 20 000 pobrań.

Jakie elementy umowy o roboty budowlane
powinna zawierać taka umowa

W międzyczasie odbierałem wiele maili i telefonów z pytaniami o treść umowy o roboty budowlane, o opinie i porady. Niepozorny wydaje się ebook, wiele wywrócił w moim życiu zawodowym.

Czytelnicy bloga prosili m.in. o opiniowanie umów o roboty budowlane, które mieli zawrzeć, albo już podpisali. Umowa o roboty budowlane stała się specjalnością mojej kancelarii. 😊

W tym czasie miałem już koncepcję na to, jakie główne elementy umowy o roboty budowlane powinien zawierać taki dokument.

W maju tego roku przyszedł mi
do głowy pewien pomysł

Stwierdziłem, że napiszę poradnik w formie ebooka. Poradnik o tym jak skonstruować umowę. Stwierdziłem, że wiele grup zapisów umowy o roboty budowlane można wykorzystać przy konstruowaniu innych umów.

Tak powstał ebook:

Umowa. Poradnik jak napisać dobrą umowę.

Opisałem w nim proces tworzenia umowy – główne etapy. W ebooku przedstawiłem plan napisania umowy. Plan wskazujący, jak powinnaś/powinieneś pogrupować zapisy regulujące poszczególne kwestie. Plan napisania umowy przedstawiłem właśnie na przykładzie umowy o roboty budowlane.

Poradnik ten będzie dla Ciebie pomocny, gdy będziesz np. chciała/chciał sam przygotować tekst jakiejkolwiek umowy lub przeredagować umowę już posiadaną.

Strona z której możesz pobrać poradnik jest dostępna po kliknięciu na obrazek poniżej:

Elementy umowy o roboty budowlane

lub klikając TUTAJ

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 646 586
e-mail: biuro@kryczek-kancelaria.eu

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego z siedzibą w Częstochowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: