Wojciech Kryczek

radca prawny

Specjalizuję się w prawie budowlanym. Posiadam również doświadczenie w zakresie Ogólnych Warunków Kontraktu na Budowę dla Robót Budowlanych i Inżynieryjnych Projektowanych przez Zamawiającego FIDIC, które jest efektem pracy na stanowisku prawnika na jednym z kontraktów budowlanych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz umowy budowlanej? +48 602 646 586

Projekty domów, projekty gospodarcze, projekty na potrzeby działalności gospodarczej i rolniczej

Wojciech Kryczek13 stycznia 201812 komentarzy

Projekty, Projekty domów, projekty gospodarcze, projekty na potrzeby działalności gospodarczej i rolniczej” to nowy eBook, który możesz od dzisiaj pobierać z mojego bloga. Nowy eBook znajdziesz po lewej stronie bloga pośród innych innych eBokoow lub klikając

PROJEKTY DOMÓW >>>

 

Nowy eBook Projekty, projekty domów … nie jest poświęcony umowie o roboty budowlane, ale projektom. Stworzyłem go właściwie z myślą o tych, którzy zastanawiają się nad zakupem gotowego projektu domu, ale nie tylko domu. Niewykluczone jednak, że jeśli nie myślisz jeszcze o nabyciu projektu to będziesz go potrzebował w niedalekiej przyszłości, niezależnie czy myślisz o budowie i projekcie domu jednorodzinnego, projekcie, projekcie domu parterowego, projekcie domu z poddaszem, projekcie domu drewnianego czy też projekcie domu na wąską działkę.

Projekty domów

Powstające projekty domów

Projekty domów i nie tylko

Wspomniałem, że stworzyłem eBooka nie tylko z myślą o tych, którzy zastanawiają się nad zakupem gotowego projektu domu. Gotowy projekt możesz także nabyć jeśli szukasz projektu związanego z działalnością komercyjną. Dostępne są bowiem projekty biznesowe związane z działalnością gospodarczą. Możesz więc znaleźć gotowy projekt sklepu osiedlowego, dyskontu, hali produkcyjnej lub magazynowej, apteki, hotelu, pensjonatu, warsztatu samochodowego, domu weselnego, biurowca lub innego budynku handlowo-usługowego.

Planując budowę na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności rolniczej lub agroturystycznej możesz także znaleźć ciekawy projekt gospodarczy. Projekt gospodarczy to np. projekt budynku gospodarczego, projekt stodoły, projekt stajni, projekt obory, projekt chlewni, projekt tuczarni albo projekt garażu.

Nowy eBook poświęcony projektom jest uzupełnieniem tematyki bloga. Zawarcie umowy o roboty budowlane poprzedza zdobycie projektu. Projekt stanowi bowiem część składową umowy o roboty budowlane. Przewidziany w umowie obiekt musi być wykonany zgodnie z projektem.

 

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

    Radosław 26 stycznia, 2018 o 10:22

    Witam, widzę, ze ma Pan fachową wiedzę, dlatego chciałbym się zapytać jaka jest średnia cena projektu domu i od czego ona zależy. Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

    Odpowiedz

    Wojciech Kryczek 29 stycznia, 2018 o 19:32

    Dobre pytanie. Jednak chyba najlepiej na to pytanie odpowiedziałby projektant. Elementów kształtujących cenę jest sporo. Na pewno nasze osobiste wymogi mogą mieć wpływ na cenę. Marka danego projektanta też może kształtować cenę. Pod względem marki to chyba w każdej branży kształtuje ona cenę. Co do średniej ceny to prześledziłbym oferty celem porównania. 🙂
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

    Jolanta 9 lutego, 2018 o 22:14

    Akurat jestem w trakcie przygotowań do postawienia swojego własnego domu, ten e-book będzie mi w tym z pewnością pomocny. Dziękuję.

    Odpowiedz

    Wojciech Kryczek 19 marca, 2018 o 23:37

    Bardzo proszę i życzę powodzenia przy budowie domu.
    Pozdrawiam
    Wojtek

    Odpowiedz

    Kinga 9 lipca, 2018 o 18:11

    Nie myślałam, że są gotowe projekty na działalność gospodarczą. To przydatne, w sytuacji, gdy nie wiemy jak zaplanować przestrzeń.

    Odpowiedz

    Wojciech Kryczek 9 lipca, 2018 o 21:28

    Dobry wieczór.
    Przyznam się, że mnie zaskoczyłaś tą uwagą. Wydaje się to oczywiste, a chyba nie każdy o tym pamięta. 😉
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

    Ania 17 lipca, 2018 o 10:52

    Z gotowymi projektami domów jest o tyle problem, że praktycznie zawsze będziemy chcieli coś jednak w nim zmienić. Choćby przesunąć ścianę. No i bez projektanta jednak się nie obejdzie. A wówczas cena np. z 2k skacze do 4. Dodając 2-3 mamy projekt indywidualny 🙂 Nie zmienia to faktu, że oferta na rynku gotowców jest tak duża, że warto czasem jednak skorzystać z tej opcji. Choćby dla inspiracji.

    Odpowiedz

    Wojciech Kryczek 17 lipca, 2018 o 13:04

    Trudno mi powiedzieć jaka jest praktyka wszystkich, czy też większości biur projektowych sprzedających przez internet gotowe projekty, ale część z nich umożliwia adaptację gotowych projektów do indywidualnych potrzeb klienta. Należałoby się więc wcześniej zapoznać z ofertą i możliwościami jakie daje dany sprzedawca gotowego projektu.
    Pozdrawiam 🙂
    Wojtek

    Odpowiedz

    Bartosz 18 lipca, 2018 o 16:03

    Dzień dobry,
    a propos wzrastającej ceny w przypadku zmian w projekcie gotowym:
    Owszem nie można się czasami powstrzymać (w końcu to dom na całe życie często, chcemy się czuć komfortowo w wymarzonym domu) i wprowadzamy zmiany, a potem okazuje się, że dodamy np. 2tys. i mielibysmy projekt „indywidualny”:-).
    Warto jednak zwrócić uwagę, że dlatego sięgamy po projekt gotowy, że (oprocz może niższej ceny) nie wiemy tak właściwie czego chcemy…:-)
    Trudno jest się zdecydować i czasami trudno nawet pokierować projektanta architekta, żeby wybierał rozwiązania „pod nasze potrzeby”, gusta.
    Angażując architekta w przypadku kiedy nie mamy sprecyzowanych wymagań może się okazać, że cena nie będzie jednak „tylko” 2tys. większa niż „gotowiec ze zmianami, ale dużo więcej. Natomiast zaczynając od zapoznania się z katalogiem gotowców dowiadujemy się wielu rzeczy o sobie, czego chcemy, jakie rozwiązania są na rynku. Co jest modne, albo z kolei co praktyczne.
    Łatwiej jest zmienić coś na bazie gotowego projektu niż odpowiadać na pytania projektanta gdy tak na prawdę nie wiemy czego chcemy, bo niby skąd? Oczywiście inaczej jest jeśli to nasz drugi dom lub mamy określone dawno priorytety i jesteśmy świadomi np. kosztów nie tylko budowy, ale również eksploatacyjnych. Jeśli ponadto mamy budżet nieograniczony (prawie) oraz dużo czasu, to można skorzystać z domu „szytego na miarę” i dobieranego specjalnie dla nas. Warto też pamiętać, że architekci też często „wymyślając” dla nas dom korzystają z już wcześniej opracowanych pomysłów (nie jest to zarzut), a więc nasz dom nie będzie jedyny niepowtarzalny, a jeśli by był, to za cenę również „królewską”, bo to wymaga od architekta wiele pracy i musi po prostu wycenić ją odpowiednio.
    Wg mnie korzystanie z projektów „gotowych” jest dobrym pomysłem. Takie projekty są przeważnie pomyślane tak, żeby domy były bardziej uniwersalne nie tylko jeśli chodzi o „trend”, modę, ale również (co bardzo istotne) w dobrej proporcji funkcjonalności do kosztów eksploatacji. Domy „na indywidualne życzenie” częściej są droższe w eksploatacji – oczywiście nie jest to reguła;)

    Odpowiedz

    Wojciech Kryczek 18 lipca, 2018 o 22:38

    Dobry wieczór.
    Dziękuję za wyczerpujący komentarz. 🙂 Przeglądam od czasu do czasu gotowe projekty, chcąc się zorientować co jest na czasie. Zresztą w przyszłości liczę się z budową domu, stąd też dobrze wiedzieć co jest obecnie na rynku. Czego można się spodziewać, jeśli chodzi o ofertę architektów. Oczywiście przyszli inwestorzy, którzy mają nieograniczony, czy też prawie nieograniczony budżet mogą od razu zamawiać projekt indywidualny. W końcu nie muszą liczyć się z $$$. W rodzinie kupili gotowy projekt, który następnie został zaadaptowany na potrzeby przyszłych mieszkańców. Kilka razy byłem już na budowie. Dom jest w stanie surowym i prezentuje się bardzo dobrze. Przeróbki sprawiły, że inwestorzy mają to co chcieli, choć czasem zastanawiają się, czy dom nie będzie za duży. Zauważyli chyba, że koszty eksploatacji domu nie będą takie małe. Tak więc trafna uwaga co do proporcji funkcjonalności do kosztów eksploatacji.
    Pozdrawiam 🙂
    Wojtek

    Odpowiedz

    Dodaj komentarz

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

    Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

    Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Kryczek Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 2 trackbacki }

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: