Slider

Projekty domów, projekty gospodarcze, projekty na potrzeby działalności gospodarczej i rolniczej

Projekty, Projekty domów, projekty gospodarcze, projekty na potrzeby działalności gospodarczej i rolniczej” to nowy eBook, który możesz od dzisiaj pobierać z mojego bloga. Nowy eBook znajdziesz po lewej stronie bloga pośród innych innych eBokoow lub klikając

PROJEKTY DOMÓW >>>

 

Nowy eBook Projekty, projekty domów … nie jest poświęcony umowie o roboty budowlane, ale projektom. Stworzyłem go właściwie z myślą o tych, którzy zastanawiają się nad zakupem gotowego projektu domu, ale nie tylko domu. Niewykluczone jednak, że jeśli nie myślisz jeszcze o nabyciu projektu to będziesz go potrzebował w niedalekiej przyszłości, niezależnie czy myślisz o budowie i projekcie domu jednorodzinnego, projekcie, projekcie domu parterowego, projekcie domu z poddaszem, projekcie domu drewnianego czy też projekcie domu na wąską działkę.

Projekty domów

Powstające projekty domów

Projekty domów i nie tylko

Wspomniałem, że stworzyłem eBooka nie tylko z myślą o tych, którzy zastanawiają się nad zakupem gotowego projektu domu. Gotowy projekt możesz także nabyć jeśli szukasz projektu związanego z działalnością komercyjną. Dostępne są bowiem projekty biznesowe związane z działalnością gospodarczą. Możesz więc znaleźć gotowy projekt sklepu osiedlowego, dyskontu, hali produkcyjnej lub magazynowej, apteki, hotelu, pensjonatu, warsztatu samochodowego, domu weselnego, biurowca lub innego budynku handlowo-usługowego.

Planując budowę na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności rolniczej lub agroturystycznej możesz także znaleźć ciekawy projekt gospodarczy. Projekt gospodarczy to np. projekt budynku gospodarczego, projekt stodoły, projekt stajni, projekt obory, projekt chlewni, projekt tuczarni albo projekt garażu.

Nowy eBook poświęcony projektom jest uzupełnieniem tematyki bloga. Zawarcie umowy o roboty budowlane poprzedza zdobycie projektu. Projekt stanowi bowiem część składową umowy o roboty budowlane. Przewidziany w umowie obiekt musi być wykonany zgodnie z projektem.

{ 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Radosław Styczeń 26, 2018 o 10:22

Witam, widzę, ze ma Pan fachową wiedzę, dlatego chciałbym się zapytać jaka jest średnia cena projektu domu i od czego ona zależy. Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Styczeń 29, 2018 o 19:32

Dobre pytanie. Jednak chyba najlepiej na to pytanie odpowiedziałby projektant. Elementów kształtujących cenę jest sporo. Na pewno nasze osobiste wymogi mogą mieć wpływ na cenę. Marka danego projektanta też może kształtować cenę. Pod względem marki to chyba w każdej branży kształtuje ona cenę. Co do średniej ceny to prześledziłbym oferty celem porównania. 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

Jolanta Luty 9, 2018 o 22:14

Akurat jestem w trakcie przygotowań do postawienia swojego własnego domu, ten e-book będzie mi w tym z pewnością pomocny. Dziękuję.

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Marzec 19, 2018 o 23:37

Bardzo proszę i życzę powodzenia przy budowie domu.
Pozdrawiam
Wojtek

Odpowiedz

Kinga Lipiec 9, 2018 o 18:11

Nie myślałam, że są gotowe projekty na działalność gospodarczą. To przydatne, w sytuacji, gdy nie wiemy jak zaplanować przestrzeń.

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Lipiec 9, 2018 o 21:28

Dobry wieczór.
Przyznam się, że mnie zaskoczyłaś tą uwagą. Wydaje się to oczywiste, a chyba nie każdy o tym pamięta. 😉
Pozdrawiam

Odpowiedz

Ania Lipiec 17, 2018 o 10:52

Z gotowymi projektami domów jest o tyle problem, że praktycznie zawsze będziemy chcieli coś jednak w nim zmienić. Choćby przesunąć ścianę. No i bez projektanta jednak się nie obejdzie. A wówczas cena np. z 2k skacze do 4. Dodając 2-3 mamy projekt indywidualny 🙂 Nie zmienia to faktu, że oferta na rynku gotowców jest tak duża, że warto czasem jednak skorzystać z tej opcji. Choćby dla inspiracji.

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Lipiec 17, 2018 o 13:04

Trudno mi powiedzieć jaka jest praktyka wszystkich, czy też większości biur projektowych sprzedających przez internet gotowe projekty, ale część z nich umożliwia adaptację gotowych projektów do indywidualnych potrzeb klienta. Należałoby się więc wcześniej zapoznać z ofertą i możliwościami jakie daje dany sprzedawca gotowego projektu.
Pozdrawiam 🙂
Wojtek

Odpowiedz

Bartosz Lipiec 18, 2018 o 16:03

Dzień dobry,
a propos wzrastającej ceny w przypadku zmian w projekcie gotowym:
Owszem nie można się czasami powstrzymać (w końcu to dom na całe życie często, chcemy się czuć komfortowo w wymarzonym domu) i wprowadzamy zmiany, a potem okazuje się, że dodamy np. 2tys. i mielibysmy projekt “indywidualny”:-).
Warto jednak zwrócić uwagę, że dlatego sięgamy po projekt gotowy, że (oprocz może niższej ceny) nie wiemy tak właściwie czego chcemy…:-)
Trudno jest się zdecydować i czasami trudno nawet pokierować projektanta architekta, żeby wybierał rozwiązania “pod nasze potrzeby”, gusta.
Angażując architekta w przypadku kiedy nie mamy sprecyzowanych wymagań może się okazać, że cena nie będzie jednak “tylko” 2tys. większa niż “gotowiec ze zmianami, ale dużo więcej. Natomiast zaczynając od zapoznania się z katalogiem gotowców dowiadujemy się wielu rzeczy o sobie, czego chcemy, jakie rozwiązania są na rynku. Co jest modne, albo z kolei co praktyczne.
Łatwiej jest zmienić coś na bazie gotowego projektu niż odpowiadać na pytania projektanta gdy tak na prawdę nie wiemy czego chcemy, bo niby skąd? Oczywiście inaczej jest jeśli to nasz drugi dom lub mamy określone dawno priorytety i jesteśmy świadomi np. kosztów nie tylko budowy, ale również eksploatacyjnych. Jeśli ponadto mamy budżet nieograniczony (prawie) oraz dużo czasu, to można skorzystać z domu “szytego na miarę” i dobieranego specjalnie dla nas. Warto też pamiętać, że architekci też często “wymyślając” dla nas dom korzystają z już wcześniej opracowanych pomysłów (nie jest to zarzut), a więc nasz dom nie będzie jedyny niepowtarzalny, a jeśli by był, to za cenę również “królewską”, bo to wymaga od architekta wiele pracy i musi po prostu wycenić ją odpowiednio.
Wg mnie korzystanie z projektów “gotowych” jest dobrym pomysłem. Takie projekty są przeważnie pomyślane tak, żeby domy były bardziej uniwersalne nie tylko jeśli chodzi o “trend”, modę, ale również (co bardzo istotne) w dobrej proporcji funkcjonalności do kosztów eksploatacji. Domy “na indywidualne życzenie” częściej są droższe w eksploatacji – oczywiście nie jest to reguła;)

Odpowiedz

Wojciech Kryczek Lipiec 18, 2018 o 22:38

Dobry wieczór.
Dziękuję za wyczerpujący komentarz. 🙂 Przeglądam od czasu do czasu gotowe projekty, chcąc się zorientować co jest na czasie. Zresztą w przyszłości liczę się z budową domu, stąd też dobrze wiedzieć co jest obecnie na rynku. Czego można się spodziewać, jeśli chodzi o ofertę architektów. Oczywiście przyszli inwestorzy, którzy mają nieograniczony, czy też prawie nieograniczony budżet mogą od razu zamawiać projekt indywidualny. W końcu nie muszą liczyć się z $$$. W rodzinie kupili gotowy projekt, który następnie został zaadaptowany na potrzeby przyszłych mieszkańców. Kilka razy byłem już na budowie. Dom jest w stanie surowym i prezentuje się bardzo dobrze. Przeróbki sprawiły, że inwestorzy mają to co chcieli, choć czasem zastanawiają się, czy dom nie będzie za duży. Zauważyli chyba, że koszty eksploatacji domu nie będą takie małe. Tak więc trafna uwaga co do proporcji funkcjonalności do kosztów eksploatacji.
Pozdrawiam 🙂
Wojtek

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni wpis:

Następny wpis: