Slider

Sylwester i podsumowanie 2017r. w Umowaorobotybudowlane.pl

Dla mnie mijający rok 2017 był rokiem wyjątkowym. Pisząc ten wpis zastanawiam się jaki będzie nadchodzący rok 2018.  Wczoraj czytałem o planowanych zmianach w podatkach, które mają wejść w życie w 2018r. Nie napawają optymizmem. Nie jest to jednak czas i miejsce na narzekania, zapewne myślisz już o zbliżającym się wieczorze oraz o zabawie sylwestrowej czy to na balu czy w gronie znajomych. 🙂

O czym pisałem w 2017r.

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Wszędzie możesz usłyszeć o tym co wydarzyło się w mijającym roku. Ja pokrótce przedstawię Ci jaki był ten rok dla mojego bloga Umowaorobotybudowlane.pl i jego czytelników.

Z punktu widzenia tematyki bloga najistotniejszy był miesiąc czerwiec. W czerwcu weszła bowiem w życie zmiana przepisów o umowie o roboty budowlane. Chodzi dokładnie o zmianę w zasadach solidarnej odpowiedzialności inwestora i wykonawcy za wynagrodzenie należne podwykonawcy. zmianom poświęciłem dwa wpisy:

1. Zmiana zasad odpowiedzialności solidarnej inwestora i wykonawcy za wynagrodzenie należne podwykonawcy w umowie o roboty budowlane. Część I.

2. Zmiana zasad odpowiedzialności solidarnej inwestora i wykonawcy za wynagrodzenie należne podwykonawcy w umowie o roboty budowlane. Część II.

W 2017r. najczęściej czytane były następujące wpisy:

1. Podwykonawca podwykonawcy nierówny.

2. Wzór umowy o roboty budowlane.

3. Czerwona książka.

4. Pięcioletnia kontrola okresowa stanu technicznego budynku (art. 62 ust.1, pkt 2 Prawa budowlanego – PB) – tzn.? Z pamiętnika rzeczoznawcy, ciąg dalszy.

5. Umowa o dzieło z montażem.

6. Siła wyższa jako klauzula umowna.

7. Przeniesienie majątkowych praw autorskich do projektu.

8. Czy umowa przedwstępna może poprzedzać podpisanie umowy o roboty budowlane.

9. Formy umów w ramach umowy o roboty budowlane.

10. Modyfikacja wynagrodzenia ryczałtowego.

Z kim współpracowałem i współpracuję

2017r. to także czas współpracy z Web.lex dzięki któremu prowadzę bloga. Moje artykuły możesz także przeczytać na portalach LexMonitor.pl oraz Znamswojeprawo.pl. Na tych portalach możesz także poczytać inne blogi prawnicze. Znajdziesz tam np. tematykę poświęconą nieruchomościom, zakładaniu i funkcjonowaniu spółek, prawu rodzinnemu, prawu spadkowemu czy prawu autorskiemu. W 2017r. nawiązałem także współpracę z Biurem Architektonicznym KB Projekt. Możesz tam znaleźć np. projekty domów ale nie tylko. Więcej dowiesz się z zakładki “Projekty domów” z lewej strony obok wpisów.

Podziękowania i życzenia

Na koniec chcę Ci podziękować za odwiedzanie mojego bloga, czytanie artykułów, pozostawianie komentarzy oraz za maile, które od Ciebie czytelniku otrzymuję. Dziękuję mojej Rodzinie a szczególnie mojej Żonie za wsparcie jakiego mi zawsze udziela. Dziękuje Rafałowi i Mateuszowi z Web.lex za pomoc w prowadzeniu bloga i za wsparcie techniczne. 🙂

Życzę Wszystkim dużo szczęścia i radości, aby ten Nowy Rok 2018r. był jeszcze lepszy niż ten mijający!!! 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Kryczek z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kryczek-kancelaria.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: